fbpx

Küpsiste kasutamine

Küpsis on fail, mille teenusepakkuja veebiserver salvestab kasutaja arvutisse; praktikas on küpsis väike anonüümne kasutajapõhine tekstifail, mis salvestatakse kasutaja veebibrauserisse. Server saab hiljem küpsist lugeda ja seega saab kõnealuse brauseri tuvastada (nt kui kasutaja naaseb varem külastatud saidile). Küpsist saab hiljem kasutada ainult selle salvestanud server ning küpsised ei suuda kasutajat tuvastada ega kasutaja seadet kahjustada.

Küpsised jagunevad põhimõtteliselt seansipõhisteks ja püsivateks küpsisteks, seansipõhised küpsised aeguvad, kui kasutaja veebiteenuse lõpetab, püsiküpsised jäävad brauserisse teatud ajaks või kuni kasutaja need kustutab. Küpsised hõlbustavad veebisaitide kasutamist ja võimaldavad teatud funktsioone, näiteks seansi meeldejätmist, veebisaitide isikupärastamist iga kasutaja jaoks ja teenusega hõlpsat identifitseerimist.

Kasutame küpsiseid, et võimaldada meie teenuste funktsionaalsust. Küpsised võimaldavad meil koguda teavet ka meie saite külastavate kasutajate seadete ja veebibrauserite kohta. Kogutud teavet saab kasutada analüüsi ja turunduse sihtimiseks. Küpsised hõlbustavad kasutajal meie teenuste kasutamist ning esitatud turundus on asjakohasem ja sihipärasem.

Küpsis sisaldab ainult unikaalset, seansipõhist ID-d, mida saab kasutada saidi külastava veebibrauseri tuvastamiseks.

Meie veebisaiti kasutades nõustute andmete töötlemisega ülalkirjeldatud viisil. Loomulikult võite küpsiste kasutamise ka blokeerida, kuid sellel võivad olla puudused, kuna küpsised on tehniline lahendus brauseri ja veebiserveri protokollide rakendamiseks ning paljud veebisaidid ei tööta ilma küpsisteta korralikult. Brauseripõhiste juhiste kohta lisateabe saamiseks vaadake oma brauseri tootja juhiseid.

Küpsiste ajaloo saate kustutada oma veebibrauseri seadetest. Sel juhul kustutatakse brauseris määratud identifikaator ja sellel põhinev võrgukäitumise profiil. See ei takista uute küpsiste salvestamist teie brauserisse.

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi
    Scroll to Top